MC2 Projekty - Starsze Newsy

Starsze Aktualności


Strona 1 2 3

15
lipca
2019
15 lipca 2019

Zakończyliśmy prace nad projektem osiedla domów w zabudowie bliźniaczej. Nowoczesne instalacje w ekologicznym budownictwie.

30
października
2018
30 października 2018

 

BIM - projekty poufne (stąd bez nazwy i detali)
 

 

30
października
2018
30 października 2018


 


Mieliśmy kolejną przyjemność z biurem Architektura Pasywna zaprojektować sportową halę pasywną. Tym razem w Pałecznicy. To kolejny projekt o tak wysokich wymaganiach energetycznych oraz instalacyjnych, który umacnia nasze umiejętności i doświadczenia w projektowaniu budynków niskoenergetycznych.

 

18
grudnia
2017
18 grudnia 2017

Od września 2017 do czerwca 2018 prowadzimy nadzory inwestorskie przy budowie hotelu PURO. 238 pokoi, ponad 8 000 m2 powierzchni, system chłodzenia i grzania VRF na pętli wodnej, sale konferencyjne, restauracje, SPA, kuchnia, rozbudowane instalacje i presja czasu. 

20
listopada
2017
20 listopada 2017

20
listopada
2017
20 listopada 2017

20
listopada
2017
20 listopada 2017

20
listopada
2017
20 listopada 2017

20
listopada
2017
20 listopada 2017

20
listopada
2017
20 listopada 2017

20
listopada
2017
20 listopada 2017

Jesteśmy w trakcie realizacji dlatego nie możemy publikować szczegółów..

19
października
2017
19 października 2017

Jest już po oficjalnej  prezentacji, więc możemy ujawnić, że jesteśmy autorami nowego centrum treningowego MKS Cracovia. Wspólnie z Architekturą Pasywną oraz PROART tworzymy cały zespół budynków i obiektów wraz z infrastrukturą. W zespole będzie 7 boisk, hotel, siłownia, trybuny, odnowa biologiczna i wiele innych funkcji. Prócz typowych rozwiązań mamy też wiele związanych z zakresem wodno-prawnym, w tym opracowanie DUŚ, projekt studni, oczyszczalni ścieków i odprowadzania wód deszczowych do rowu. Powierzchnia terenu to blisko 9 hektarów.

19
października
2017
19 października 2017

 

Aktualnie zakończyliśmy projekt piewszego etapu budynków przy Cichym Kąciku, przy al. 3 maja w Krakowie. Obiekt będzie naprawdę wyjątkowy, o funkcji gastronomicznej. Restauracje zaprojektowane z wielkim nakładem i staraniem o detale. Będą unikatowym miejsce na mapie Krakowa pod względem designu i kuchni. Do tego duże tarasy i "zielona łąka" na niezależne eventy. Budynek zabytkowy, trudny w projekcie ze względu na walory estetyczne, które należało uzgodnić z konserwatorem i utwalić w nowej wersji.

Mamy również część biurową, wentylację z rekuperacją, system VRV z odzyskiem ciepła, a także wiele detali konstrukcyjnych eliminujących mostki cieplne w istniejącym budynku.

 

9
stycznia
2017
9 stycznia 2017

To dla nas wyjątkowy projekt. Zupełnie nowatorski. Duży kompleks budynków w standardzie pasywnym, z możliwością doposażenia w fotowoltaikę w celu uzyskania budynków zeroenergetycznych. Budynek zaprojektowaliśmy na tyle uniwersalnie, że może mieć bardzo różne funkcje, a jednocześnie być komfortowy i energooszczędny. Na potrzeby projektu opracowaliśmy nietypowe rozwiązanie akumulacyjnej płyty wielkogabarytowej. Wykonaliśmy w tym celu wiele obliczeń, analiz i symulacji CFD. Rozwiązanie zostało zgłoszone do patentu. Budynek zaprojektowaliśmy w konsorcjum z Architekturą Pasywną oraz biurem PROART. 

9
stycznia
2017
9 stycznia 2017

Wraz z OP Architekten mamy przyjemność projektować budynek biurowy blisko centrum Krakowa. Biurowiec średniej wielkości, około 13 tyś m2, ale mocno skomplikowany i trudny w projektowaniu. Wysokiej jakości architektura i wyjątkowe walory estetyczne wymusiły kilka nietypowych rozwiązań instalacyjnych. Projekt wymagał rozbudowanych i nietypowych projektów instalacji zewnętrznych i przyłączy do miejskicj sieci. Z powodu lokalizacji w gęstej zabudowie, projet ingeruje w bezpośrednie sąsiedztwo i wymaga skomplikowanych uzgodnień.

9
stycznia
2017
9 stycznia 2017

Jesteśmy już na ukończeniu projektów instalacji w budynku biurowym w centrum Łodzi. Projekt prowadzą biura OP Architekten oraz UBM bohemia. Pracujemy w międzynarodowej grupie projektantów i doradców. Taka praca wiele nas uczy i pozwala zdobyć bardzo cenne doświadczenie. W projekcie odpowiadamy kompleksowo za wszystkie instalacje wewnętrzne, oddymianie oraz kwestie energetyczne. Budynek ma powierzchnię około 30 tyś m2

14
lutego
2016
14 lutego 2016

Aby lepiej rozumieć potrzeby projektowe, oraz aby móc projektować zgodnie ze światowymi standardami, nieustannie podnosimy swoje kwalifikacje i staramy sie zdobywać wartościową wiedzę. 

14
lutego
2016
14 lutego 2016

Jesteśmy dumni, że przy współpracy z biurem Architektura Pasywna, uzyskaliśmy certyfikaty budynków pasywnych na projektowane przez nasze zespoły budynki w standardzie zeroenergetycznycm. To zawsze jest trudne wyzwanie i praca na detalu. Dzięki naszemu doświadczeniu i determinacji architektów, dotarliśmy do celu. Niewiele jest takich dokumentów w skali Polski, teraz będziemy obserwować jak te budynki zachowują się w praktyce i jak osiągają parametry w rzeczywistości. Te dane pomogą nam w kolejnych projektach i w jeszcze lepszym projektowaniu.


 

12
marca
2015
12 marca 2015

Mamy przyjemność projektować instalacje dla nowoprojektowanych budynków dla pingwinów. Atrakcja będzie niedługo wykonywana. Projektujemy przyłącz wody i kanalizacji, ogrzewanie, wentylację oraz wod-kan. Zapraszamy już wkrótce do krakowskiego ZOO :)

12
marca
2015
12 marca 2015

Wykonaliśmy projekt oraz montaż nietypowego układu chłodzenia serwerowni w budynku biurowym w Cholerzynie koło Krakowa. Instalację wykonaliśmy w systemie WLHP (Water Loop Heat Pump). Dzięki temu możemy niezwykle efektywnie wykorzystywać energię produkowaną przez serwery. Ciepło z komputerów jest w pierwszej kolejności kierowane do podgrzewania ciepłej wody użytkowej w buforze, jeżeli woda jest zagrzana (możemy ją zagrzać do około 45 st.C) wówczas ciepła woda z serwerowni kierowana jest do 6 strefowych nagrzewnic powietrza. W budynku zaprojektowaliśmy system powietrznego, gazowego grzania, nagrzewnice wodne zastosowane są jako wstępne ogrzewanie powietrza świeżego-zewnętrznego. W okresie zimowym i przejściowym prawie cała energia z serwerowni jest wykorzystywana wtórnie w budynku, w okresie letnim ogrzewamy tylko cwu, ale dzięki temu nie są potrzebne solary. Nadwyżka energii jest wyprowadzana z budynku poprzez drycoolera, zainstalowanego na dachu...takie układy mogą się tak naprawdę rozwinąć w dużych budynkach, gdzie jest wiele różnych funkcji, o różnych zapotrzebowaniach energetycznych i dzięki pętli wodnej możemy przesuwać energię w ramach budynku pomiędzy poszczególnymi strefami. Zaprojektowany układ pozwoli znacznie ograniczyć koszty eksploatacyjne.

Strona 1 2 3

Projekt i realizacja: RedRockS - Agencja Kreatywna
MC2 Projekty - All Right Reserved ®